Příslušenství pro invalidní vozík Davidovi

Příslušenství pro invalidní vozík Davidovi

86 %
Celková potřebná částka 90 000 Kč
78 104 Kč
11 896 Kč

Žadatel

David z Turnova

Využití prostředků

Pořízení přídavných kol Wheeldrive a FreeWheel kola pro invalidní vozík a motomedu

Popis projektu

V září 2018 měl David při cestě do práce vážnou autonehodu. „Vyhýbal jsem se srně, dostal smyk a vylétl jsem ze silnice do pro mě osudného břehu. Od té doby jsem ochrnutý a stal se ze mě kvadruplegik,“ říká David. Momentálně je David na následné rehabilitační péči v Semilech a pro pohyb potřebuje invalidní vozík, bez kterého se už nikam nedostane. 

 „Máme malé pětileté dítě a chtěl bych se mu co nejvíce věnovat. Pomalu se navrátit do běžného života a začít žít plnohodnotný život i na vozíku. Pohyb venku mi dělá potíže, protože v rukách není stále dostatek síly, proto bych si chtěl pořídit přídavná WheelDrive kola a FreeWheel kolo a motomed na cvičení a tím si užít nový pocit svobody a volnosti bez omezení mobility. Tímto bych chtěl rozvíjet svůj potenciál bez obav z případné ztráty mobility.“  Před nehodou býval David aktivní, trávil volný čas s rodinou - rádi jezdili na kolech, bruslích, hodně cestovali po výletech a pěších túrách, měl a neustále má kladný vztah k přírodě a zvířatům.

Jsem pozitivně naladěný člověk a oplývám velkou trpělivostí a chutí do života, beru život jaký je a snažím se ho žít plnohodnotně jako dřív. Mé plány do budoucna jsou naučit se co nejvíce osamostatnit, právě proto potřebuji kola WheelDrive, abych nebyl závislý pouze na tlačení od mé manželky a ušetřil ji trochu energie. A časem přemýšlím i o pořízení handbike, abych se mohl navrátit i k aktivní cyklistice." 

Sbírka probíhá ve spolupráci s ČEZ Jizerská 50, při registracích na závody již závodníci přispěli 60 950 Kč. 

Na sbírku přispěli:

Kateřina K. - 2 000 Kč
Monika G. - 300 Kč
Kamil F. - 1 500 Kč
Stanislav S. - 900 Kč
Vladislav Š. - 1 000 Kč
anonymní dárce - 20 EURO

Výtěžek z pokladničky ze stánku na závodu Jizerské 50 je 10 954 Kč.