Sluchadla pro Michala Procházku

Sluchadla pro Michala Procházku

100 %
Celková potřebná částka 42 900 Kč
42 900 Kč

Žadatel

Michal Procházka

Narodil jsem se s těžkou sluchovou vadou – praktická hluchota (oboustranně). Díky laskavosti a trpělivosti lékařů, logopedů, rodičů a pedagogů a díky tomu, že jsem měl vždy nejvýkonnější, nejkvalitnější a nejmodernější sluchadla, jsem mohl navštěvovat běžnou MŠ, ZŠ, SŠ (s individuálním plánem). Nyní studuji Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli. Mými koníčky jsou četba, sportování-plavu, bruslím, jezdím na kole, na lyžích, na snowboardu, rád chodím po horách a objevuji přírodní krásy, rád komunikuji-i znakovým jazykem-s lidmi všech věkových kategorií.

Využití prostředků

Pořízení 2 sluchadel.

Cena dvou sluchadel: 48 000 Kč
Pojišťovna hradí: 5 100 Kč
Potřebná částka: 42 900 Kč.

Popis projektu

Jelikož jsou nynější sluchadla již opotřebovaná - nosím je denně cca 17 hodin (bez nich nemohu existovat) již 6 let, rád bych si zakoupil nová. Pojišťovna hradí pouze 5 100 Kč na jedno sluchadlo-dle zákona mám ve svém věku nárok na příspěvek jen na 1 sluchadlo. Kvalitní, výkonná sluchadla stojí jedno 24 000 Kč. Celou částku na obě sluchadla nemohu, ani s přispěním rodičů, uhradit. Budu vděčný za jakýkoliv finanční příspěvek.

Na sbírku významným podílem přispěli zaměstnanci Československé obchodní banky prostřednictvím projektu Běh ČSOB pro dobrou věc a běžec dobré vůle Tomáš Oupický.