Pohybová terapie pro Zuzanku

Pohybová terapie pro Zuzanku

101 %
Celková potřebná částka 50 000 Kč
50 860 Kč

Žadatel

Rodina Zuzanky

Využití prostředků

Pohybová terapie

Popis projektu

Některé děti by rády měly nový počítač, telefon, kolo atd. Zuzka si přeje chodit o berlích, ale brání jí v tom její pohybový handicap. Jediná možnost, jak s handicapem bojovat, je nákladná intenzivní rehabilitační léčba.

Zuzanka se narodila předčasně ve 29. týdnu těhotenství. Po narození byla týden napojena na plicní ventilaci a další přístroje. Také dostala infekci, která způsobila velké komplikace, přesto přežila a svůj život si vybojovala. Má ale dětskou mozkovou obrnu spastickou kvadruparézu.

I když je poškození mozku následkem předčasného porodu velké, přesto Zuzka díky intenzivní rehabilitaci dělá obrovské pokroky, které jsou znatelné po každé terapii. Má obrovskou sílu a chuť se hýbat, vidí, slyší, mluví, takže motivaci k pohybu má velkou. Vyžaduje společnost lidí a moc ráda si píše s kamarády z lázní přes tablet. Navštěvuje praktickou školu v Českém Krumlově, kde velmi dobře spolupracuje s paní učitelkou a plní si svůj individuální plán. Ve škole se jí líbí, chodí tam vždy s úsměvem.  Má  ráda divadla, koncerty, výlety a ze všeho nejradši jezdí po rehabilitacích, kde podává maximální výkon. Za poslední roky, kdy absolvuje rehabilitace Therasuit v centru Hájek, udělala obrovský krok kupředu, proto rodina doufá, že se podaří dál pokračovat. Tato rehabilitace je velikou šancí na to, že bude jednou žít plnohodnotný život s malou dopomocí druhého člověka.

Platit tyto rehabilitace je ovšem velmi nákladné, veškeré finanční prostředky, které rodina měla, jsou již dávno vyčerpané. Proto by rodina ráda nasbírala potřebnou částku na Zuzčinu rehabilitaci a pomohla jí tak splnit její přání chodit o berlích. 

Na sbírku přispěli:

dárci týmu MAXPROGRES - 12 930 Kč
Jiří S. - 5 000 Kč 
běžci společnosti ČSOB svou účastí na ČSOB Hostivařský běh - 5 000 Kč
Michal F. - 5 000 Kč 
Běžci ze společnosti Xerox - 2 750 Kč
běžci společnosti ČSOB svou účastí na závodech Běžíme na hrad - Kunětická hora a Spartan Race Kouty - 1 680 Kč 
Jiří N. - 8 500 Kč
Pořadatelé DoksyRace 2018 - 10 000 Kč