Polohovací zařízení pro Nicolku

Polohovací zařízení pro Nicolku

100 %
Celková potřebná částka 57 321 Kč
57 321 Kč

Žadatel

Rodina Nicolky

Využití prostředků

Nákup polohovacího zařízení Kimba

Popis projektu

Tříletá Nicolka se narodila předčasně a hned po narození ji postihlo krvácení do mozku a pneumotorax, které zapříčinily nedostatečné prokrvení mozku a jeho částečné poškození. Dětská mozková obrna postihla všechny čtyři končetiny, nejvíce pak levou ruku, kterou téměř nepoužívala, měla ji zatnutou v pěst a vytáčela ji směrem ven. Díky intenzivnímu cvičení od útlého věku se podařilo ručičku vtočit dovnitř a čím dál častěji se Nicolce daří držet dlaň rozevřenou. Zatím ale není schopná do ní brát předměty.  

Nicolka navštěvuje denní rehabilitační stacionář, kde pravidelně cvičí s fyzioterapeutkou a kde o děti pečuje také ergoterapeutka, logopedka, psycholožka. Kromě toho cvičí několikrát týdně i s další fyzioterapeutkou a i doma se snaží rodiče doplňovat cvičení protahováním a motivováním Nicolky k procvičování toho, co už dokáže a zkoušení nových věcí. Každý pokrok dělá rodičům radost, ale Nicolka zatím není schopna samostatně sedět, neumí chodit, snaží se plazit, ale kvůli slabé levé ručičce a špatnému postavení nožiček jí to ještě moc nejde. Nicolka nemluví, i když je na ní vidět, že by moc ráda komunikovala. Ve svých třech letech váží pouze 8,5 kg a její psychomotorický vývoj je na úrovni sedmiměsíčního dítěte.

Přestože se Nicolka potýká se spoustou zdravotních problémů, je to velmi veselá a zvídavá holčička, která se chce zapojovat do dění kolem sebe. Když něco chce, dokáže být urputná, ale někdy je těžké ji namotivovat, aby za cenu větší námahy zkoušela a trénovala věci, které jí nejdou.

K tomu, aby Nicolka mohla správně sedět, potřebuje speciální židličku (polohovací zařízení). Doma takovou v brzké době bude mít, ale druhou by potřebovala také ve stacionáři. Umožnila by jí zapojení do denních aktivit, správné polohování u jídla, při individuální práci s paní učitelkou, logopedkou, při ranních rituálech, kdy mají děti společný program, povídají si, zpívají nebo používají hudební nástroje.

Vzhledem k tomu, že pojišťovna přispívá na takovéto polohovací zařízení jen jednou za 10 let a Nicolka má tento příspěvek vyčerpaný na židličku pro domácí použití, musí rodina uhradit plnou cenu více než 57 tisíc korun, což překračuje možnosti rodinného rozpočtu.

Na sbírku přispěli:

Sbírku zaštítil tým Concur Prague Runners, jehož běžci přispěli:

Martin L. - 1 000 Kč
Lucie D. - 500 Kč
Oskar B. - 10 €
Borbala H. - 10 €
Christine R. - 10 €
Elise G. - 10 €
Bogdan S. - 10 €
Mirko M. - 500 Kč
Jiří Z. - 750 Kč
Zsuzsanna F. - 30 €
Karel P. - 500 Kč
Kamil Ř. - 500 Kč
Marek V. - 300 Kč
Miguel V. - 30 €
Marta L. - 500 Kč
Marcela P. - 500 Kč
Tereza B. - 300 Kč
Katsiaryna P. - 300 Kč
Monica D. - 1 000 Kč
Kristýna R. - 500 Kč
Alexander S. - 500 Kč
Robert L. - 500 Kč
Jerry S. - 1 000 Kč
Steve Y. - 50 €
Anna G. - 400 Kč
Luděk M. - 300 Kč
Virginie P. - 300 Kč
Stephen F. - 500 Kč
Raphael B. - 1 000 Kč
Renáta V. - 500 Kč
Martina H. - 500 Kč
Wojciech K. - 300 Kč
M. N. - 300 Kč
Jiří Č. - 300 Kč
Javier G. - 500 Kč
Aurelio H. L. - 500 Kč