Vozík za kolo pro Davídka

Vozík za kolo pro Davídka

100 %
Celková potřebná částka 11 900 Kč
11 900 Kč

Žadatel

Rodina Davídka

Využití prostředků

Nákup cyklovozíku Weehoo i-Go

Popis projektu

Sedmiletého Davídka si rodiče donesli z porodnice jako zdravé miminko. Ve třech měsících se u něj objevily záškuby, které zpočátku vypadaly jako leknutí, tak jim nevěnovali pozornost. Časem se jejich intenzita začala zvyšovat, až na 300 záškubů denně. Rodiče museli navštívit neurologa, který je ihned poslal do nemocnice v Praze Krči. Zde si poprvé vyslechli Davídkovu diagnózu, která okamžitě změnila život celé rodiny. Dětská mozková obrna (kvadruparéza), těžká psychomotorická retardace, mikrocefalie, epilepsie. V Krči strávil Davídek celý první rok života a když se ukázalo, že mu již nejsou schopni více pomoci, putoval do Motola. Zde strávil asi týden, absolvoval mnoho vyšetření a domů odjížděl jako zázrakem bez záchvatů.

V tu chvíli rodiče začali bojovat a řekli si, že to nevzdají. Začali s Davídkem pravidelně 3x denně cvičit, jezdit na hiporehabilitaci, pravidelně navštěvovat lázně, logopedii. Davídek začal dělat první pokroky. Předtím byl jako hadrová nevládnoucí spící panenka. Dnes v sedmi letech se přetočí na obě strany, sám se posadí a sedí, leze, vyleze schody, jezdí na odrážedle, stoupne si u nábytku a obchází ho. Zatím se Davídkův vývoj nezastavil. Neustále dělá pokroky, i když malé. A to je motor, který rodinu pohání dál.

V prosinci Davídek absolvoval 14-denní rehabilitační pobyt v centru ARPIDA. Zde si vyzkoušel vozík za kolo Weeho i–Go a byl z něj nadšený. Je to vozík, ve kterém dítě jen nesedí, ale může i šlapat. To je pro děti velká motivace a zábava. Dádu jízda na kole moc baví. Doma má vlastní kolo Loped, na kterém jezdí denně, když je dobré počasí. Když ovšem jede na výlet celá rodina, tak svým dvěma sourozencům nestačí a ani neujede tak velkou vzdálenost a musí bohužel zůstávat doma, což je rodině samozřejmě moc líto.

Vozík by tedy rodině umožnil trávit více času společně. Navíc pro Davídka je pohyb na kole velká rehabilitace, kterou vykonává s radostí a určitě by přispěla ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Vhodnost vozíku pro Davídka samozřejmě maminka konzultovala s fyzioterapeutkou, která vozík doporučila.

Vzhledem k velkým výdajům, které má rodina v souvislosti s nutností opakovaně hradit Davídkovu léčbu (pomůcky, hipoterapii, logopedii, rehabilitaci, léky, vysoce energetickou stravu, pobyty s koňmi, které Dádovi velmi prospívají atd.), se rodiče rozhodli oslovit VDV s prosbou o příspěvek na vozík za kolo a budou vděčni za jakoukoliv pomoc.

Na sbírku přispěl:

  • Michal F. - 11 900 Kč