Rehabilitační pobyt pro Míšu

Rehabilitační pobyt pro Míšu

98 %
Celková potřebná částka 47 164 Kč
46 664 Kč
500 Kč

Žadatel

Rodina Míši

Využití prostředků

Úhrada rehabilitačního pobytu v Klimkovicích

Popis projektu

Desetiletý Míša se narodil dva měsíce před termínem a na svět si přinesl dětskou mozkovou obrnu. Od narození tak bojuje s postižením pohybového ústrojí, kde jsou nejvíce ovlivněny dolní končetiny. Míša nechodí, ale díky pravidelným rehabilitacím a každodennímu cvičení (složeného z protahování, rehabilitace, posilování) se umí dostat do vzpřímeného kleku a plazení po čtyřech.

Pro jeho léčbu jsou důležité také pravidelné rehabilitační pobyty. Na některé částečně přispívá pojišťovna a tak čtyřtýdenní pobyt vyjde na téměř 50 tisíc korun (např. Klimkovice). Pobyt ve slovenských Piešťanech v centru Adeli pojišťovna nehradí vůbec, a tak dvoutýdenní pobyt přijde rodinu na téměř 100 tisíc korun.

Rodiče se snaží Míšovi umožnit alespoň tři pobyty ročně a shání na ně prostředky formou sponzoringu, sběrem a prodejem PET víček nebo z vlastních zdrojů. Po každém takovém pobytu je totiž vidět zvýšená psychická pohoda a zlepšení v pohybovém rozsahu. Všechny tyto malé krůčky jsou směřovány k velkému cíli a to zvládnutí chůze nebo minimálně plné soběstačnosti.

Míša je velký bojovník - kromě toho, že zvládá své každodenní povinnosti (navštěvuje běžnou základní školu, rehabilitace a cvičení s posilováním) je také obrovským nadšencem a milovníkem jakéhokoliv sportu a to nejen pasivně, ale i aktivně. Je nejmladším registrovaným hráčem sledgehokeje (Pardubických Mustangů) a kromě toho ještě dělá atletiku (hody a 60m na vozíku), zkouší vozíčkářský basketbal a cyklistiku na speciální tříkolce.

Účastní se také např. přednášek o sportu handicapovaných dětí pro žáky základních škol, kde si s dětmi povídá o tom, jaké to je být na vozíku a že i na něm se dá sportovat.

V současné době by rodina potřebovala získat prostředky na Míšův rehabilitační pobyt v Klimkovicích.

Na sbírku přispěli:

Jitka M. - 200 Kč
Soňa B. - 300 Kč
Miroslav Š. - 300 Kč
Jana M. - 200 Kč
Jiří P. - 500 Kč
Jana M. - 200 Kč
Lenka B. - 1 000 Kč
Běžci ČSOB účastí na Sportisimo 1/2 Maraton Praha 2017 - 10 727 Kč

Společnost Panalpina Business Services Prague, s.r.o. se rozhodla uspořádat sbírku na pomoc Martínkovi a vybrat celou potřebnou částku. Sbírka byla úspěšná a přesáhla sbírkovou částku pro Martínka, proto vybrané finanční prostředky nad rámec sbírky putují na konto Míši - 14 237 Kč

Na sbírku běžkyně Jitky Korejzové (najdete zde) již přispěli:

Ladislav H. - 1 000 Kč
Pavlína a Ondřej M. - 1 000 Kč 
Pavel K. - 1 000 Kč
Jitka H. - 1 000 Kč
Patrik R. - 10 000 Kč
Jiří K. - 5 000 Kč