Rehabilitační pobyt pro Františka

Rehabilitační pobyt pro Františka

99 %
Celková potřebná částka 48 000 Kč
47 900 Kč
100 Kč

Žadatel

Maminka Františka

Využití prostředků

Úhrada rehabilitačního pobytu v lázních

Popis projektu

František se narodil na Štědrý den 2007. Bohužel osud k němu nebyl ani štědrý ani laskavý. Stalo se, že František je těžce zdravotně postižený a bojuje s dětskou mozkovou obrnou.

Když mu byly 4 měsíce, dostal pneumokokovou infekci. Měl sepsi celého organismu a hypoxii – nedokysličení mozku. Průběh nemoci byl velice vážný, byl uveden do umělého spánku a zároveň na plicní ventilaci. Následky nemoci se projevovaly postupně později, mentální retardace, psychomotorický vývoj opožděný, těžká hypotonie, strabismus.

V 8. měsíci mu byla zjištěna těžká sluchová vada hraničící s oboustrannou hluchotou, dále zjištěno zhoršování zraku. Do jednoho roku svého věku se téměř nehýbal, ale po absolvování prvních rehabilitací se situace začala zlepšovat.

Nyní v 9 letech František ještě samostatně nechodí, stojí za mírné podpory. Doma s ním maminka provádí doporučené cvičební metody každodenně sama. Pro Františka je velmi důležité intenzivní cvičení a nácvik pohybového stereotypu, takže lékaři doporučují 2x ročně absolvovat rehabilitační pobyty.

František již absolvoval opakovaně rehabilitační pobyty v Klimkovicích a také neurorehabilitační pobyty v Adeli Medical Center v Piešťanech, kde nabízejí speciální terapeutický program, který využívá poznatků z kosmického lékařství (tzv. kosmický obleček).

Rehabilitační cvičení jsou pro Františka velmi namáhavá, ale cvičí usilovně, je statečný. Po absolvování každé terapie se jeho stav viditelně zlepšuje, vždy se posune o krůček dál. Nyní již samostatně sedí, jde na čtyři s náznaky lezení, při opoře již provádí samostatné krůčky, v chodítku rovněž nakročuje, zlepšily se mu celkově motorické funkce, zlepšil držení hlavy, zlepšilo se uchopování předmětů v rukou, zlepšilo se dýchání, lépe snáší fyzickou zátěž.

Proto je pro rodinu tak důležité, aby mohl v rehabilitacích pokračovat. Rehabilitační pobyty jsou ovšem velmi nákladnou záležitostí a zdravotní pojišťovna hradí pouze některé terapie. Pobyty v Adeli Medical Center musí rodina hradit sama a vzhledem k nutnosti opakování pobytů již vlastní prostředky vyčerpala.

Na sbírku přispěli:

  • Monika G. - 700 Kč
  • Hana F. - 300 Kč
  • Běžci ČSOB účastí na Sportisimo 1/2 Maraton Praha 2017 - 33 470 Kč


Na sbírku sportovce Jana Lachmana  (najdete zde) již přispěli:

Jan S. - 30 Kč
Petra Z. - 100 Kč
Monika G. - 100 Kč
Marcela S. - 100 Kč
Lenka B. - 500 Kč
Pavel Š. - 1 000 Kč
Petr S. - 300 Kč

Na sbírku Team Augustine runs (najdete zde) již přispěli:

Kateřina H. - 200 Kč
Daniela R. - 400 Kč
Josef K. - 1 000 Kč
Ildi B. - 500 Kč
Martin B. - 600 Kč
Kateřina L. - 300 Kč
Nela R. - 1 000 Kč

Na sbírku sportovce Jiřího Logojdy (najdete zde) již přispěli:

Jana M. - 300 Kč
Jan Ř. - 500 Kč
Jiří L. - 2 000 Kč
Lenka B. - 500 Kč
Lenka L. - 500 Kč
Miloslav B. - 3 000 Kč
Jan S. - 500 Kč