Rehabilitace pro Olivera

Rehabilitace pro Olivera

100 %
Celková potřebná částka 80 000 Kč
80 000 Kč

Žadatel

Jmenuji se Oliver. Ještě neumím mluvit, ale už teď jsem sportovec. Každý den mne čeká trojfázový trénink. Ráno posilovna (vojtovka), po obědě makám na strojích (nohy), odpoledne se snažím naučit ovládat ruce.

Využití prostředků

Na sbírku významným podílem přispěli Pavel Draštík prostřednictvím Projektu Ironman Triathlon na ostrově Lanzarote a zaměstnanci Československé obchodní banky prostřednictvím projektu Běh ČSOB pro dobrou věc

Popis projektu

Tělo mám samý sval, možná bych za normálních okolností mohl být hokejistou, zápasníkem, ironmanem. Zatím mi každodenní dřina slouží ke zvládání jednoduchých věcí, jako posadit se, lézt po čtyřech a začít jako správné dítě zlobit maminku a terapeutku. (Ta si musela naložit navíc dávky v posilovně, protože při svých 11 kilech váhy už dávám pořádně zabrat a chvílemi cvičím já s ní než ona se mnou.)

Když jsem se narodil, vážil jsem méně než pytlík mouky, několik dní jsem se rozmýšlel, zda tu s vámi zůstanu. Při tom jsem přišel o velkou část mozku. Prý to bude na vědeckou publikaci, když budu v 18 v pohodě.

Maminka s tatínkem se nechtěli smířit s tím, že budu pouze ležet, koukat do stropu a pomalu se fyzicky hroutit. Věděli, že je možné částečně přinutit zbytek mozku, aby se postaral o to, co se měla starat ta zničená část.

Začal jsem na tom pracovat už v inkubátoru. Jako každá příprava na vrcholový výkon to občas pěkně bolí. Dodnes mám viditelná zlomená žebra po těžkých začátcích.

Rehabilitovat a trénovat musím denně, jinak se můj stav místo pokroku začne zhoršovat. Bez denní dřiny začnu chátrat jak fyzicky tak mentálně a na vývoj kupředu můžu zapomenout.

Moc tomu nerozumím, proč zdravotní pojišťovna nehradí víc jak 2 půlhodinky rehabilitace týdně. Ročně jen za ranní rehabilitace doplácím 80.000,-Kč. K tomu účet ve stovkách tisíc rehabilitační pomůcky a vybavení. Samotnému se mi nechce věřit součtu.

Je mi smutno z toho jaké podmínky ze strany zdravotních pojišťoven mají stejné děti jen pár kilometrů za hranicemi v Německu.

Všechnu péči museli hradit moji rodiče ze svého. Nejprve utratili všechny své úspory a potom pomáhali dárci prostřednictvím nadace Výboru dobré vůle a konta Bariery.

Chci se postavit na nohy a naučit se chodit, jsem na to díky vytrvalému úsilí připravený a věřím, že se mi to už brzy podaří.

Vaše účast a sportovní výkony mi pomohou zajistit rehabilitaci celý rok.