Speciální kočárek pro Míšu

Speciální kočárek pro Míšu

100 %
Celková potřebná částka 26 499 Kč
26 499 Kč

Žadatel

Rodina Míšy

Využití prostředků

Nákup kočárku Kimba Neo

Popis projektu

Jedenapůlroční Míša se narodil předčasně a již krátce po porodu mu lékaři zjistili krvácení do mozku. Prodělal celkem 9 odlehčovacích punkcí kvůli zvýšenému tlaku v hlavě způsobenému vyšší produkcí mozkomíšního moku. Dosud sám nesedí, ani se nepřetočí na bříško.

Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu pro něj není vhodný obyčejný dětský kočárek, ale potřeboval by speciální kočárek Kimba Neo. Díky němu by se mu mohlo zpevnit tělo a začaly by více pracovat ručičky a rodiče by se nemuseli obávat dalších zdravotních komplikací způsobených vadným držením těla. V neposlední řadě by z něj měl Míša lepší výhled a získal by tak i více sociálních podnětů.

Kočárek Kimba Neo stojí 70 752 Kč, z toho pojišťovna větší část hradí, ale i tak na rodinu zbývá uhradit částku 26 499 Kč. Finanční příspěvek by tak rodině ulevil od napjatého rozpočtu – maminka je na rodičovské dovolené a s Míšou je třeba často jezdit k odborným lékařům do Prahy a do Hradce Králové, absolvovat rehabilitační pobyty, kupovat rehabilitační pomůcky, nafukovací dlahy apod. 

Patronka sbírky - Martina Nováková

Na sbírku přispěli: