Invalidní vozík pro Lenku Kuncovou

Invalidní vozík pro Lenku Kuncovou

101 %
Celková potřebná částka 30 154 Kč
30 500 Kč

Žadatel

Lenka Kuncová

Jmenuji se Lenka Kuncová a pocházím z Frenštátu pod Radhoštem. Po úraze v roce 1993 jsem trvale upoutaná na invalidní vozík.

Využití prostředků

Invalidní vozík zdravotní pojišťovna hradí pouze částečně, doplatek činí 30 154 Kč.

Popis projektu

Po rekonvalescenci jsem se začala věnovat sportu a našla jsem zalíbení v lukostřelbě a sjezdovém lyžování. K těmto sportům mne inspirovali lidé na vozíku, které jsem potkala v RÚ Hrabyně. Chtěla jsem být jako oni, chtěla jsem dokázat sama sobě, že to také zvládnu, proto jsem vyzkoušela všechny možné sporty. Za srdce mě chytla nejprve lukostřelba - krásný, klidný, elegantní sport , o  něco později adrenalinový sport, a to lyžování, které mi pomohlo naučit se vnímat zimu jinak než pouhým pohledem z okna (na vozíku se ve sněhu moc jezdit nedá, ale na lyžích ano a je to moc krásný pocit opět brouzdat sjezdovkami).

Od roku 1997 reprezentuji Českou republiku v lukostřelbě (letos jsem získala 1. místo na Českém poháru a MČR), v roce 2008 jsem se zúčastnila paralympijských her v  v Pekingu (3. místo v soutěži družstev), v roce 2012 v Londýně (6. místo v soutěži družstev, 9. místo v jednotlivcích).

Do projektu Sport pro charitu jsem si přihlásila, protože potřebuji pomoct s financováním nového invalidního vozíku. Invalidní vozík jsou moje nohy, trávím na něm dlouhé hodiny a denně ho několikrát skládám a dávám do auta. Je to s ním stejné, jak s autem - potřebuje údržbu a čas od času vyměnit za nový. Hlavním důvodem byla prasklá zádová opěrka starého vozíku, která po opravě již nešla vytvarovat do potřebného úhlu.