Adélce se splnil sen. Poprvé se podívala k moři

Je to necelý měsíc, kdy se patnáctileté Adélce, která od narození trpí spinální muskulární atrofií, která ji omezuje v jakémkoli běžném pohybu a je odkázána trvale na invalidní vozík, splnil sen. Poprvé se s rodiči podívala k moři – na řecký ostrov Zakynthos. Ale cesta k jejímu snu začala už mnohem dříve. V červenci. To cyklista Vladimír Vidim překonal svůj osobní rekord, když na vysokém kole urazil 1058 kilometrů za 50,5 hodiny.

Ptáte se, co má společného Adélka s cyklistou Vladimírem? Cyklista svým výkonem upozornil na charitativní sbírku pro Adélku, které chtěl splnit sen. Odstartoval proto na konci července z Roztok u Prahy přes Kralupy do Chlumína na Mělnicku, kde kroužil tak dlouho, než dosáhl tisícikilometrové vzdálenosti. Svůj rekord tak překonal o více než dvě stě kilometrů.

A jak se Adélce líbilo u moře? Jedním slovem byla nadšená! Perfektní servis začal už na letišti a pokračoval i Řecku. Ve čtyřhvězdičkovém plně bezbariérovém hotelu Arion resort si Adélka s rodiči užívala nejen dobrot, ale i bazénu. Ale nejkrásnější bylo samozřejmě moře. To Adélku úplně uchvátilo.

Nádherné byly i večerní procházky po kolonádách. Tatínek Adélky nám napsal i jeden zajímavý postřeh. „Nedá mi to, a tak se musím zmínit i o vstřícnosti a úsměvech na tvářích všech místních lidí, co jsme je za celou dobu pobytu potkávali. Od prodejců v obchůdcích, obsluze v tavernách, hotelech, ale i od lidí na ulici. Moc tedy chci touto cestou poděkovat panu Vidimovi, jeho realizačnímu týmu a všem lidičkám, co přispěli Ádě do sbírky a podíleli se tak na tom, že jsme si mohli užít u moře tak báječnou dovolenou.“