Pár Vašich dřepů pomůže těm, kteří neměli v životě tolik štěstí

Pokud se chystáte v pondělí 22. května či úterý 23. května do nákupního centra CHODOV, udělejte si chvilku na dřep, klik nebo přítah. Pomůžete tak jiným.

Nejen všechny milovníky sportu zve Centrum Chodov 22. a 23. května na Unexpected Fit & Fun. V rámci tohoto eventu se budou moct návštěvníci za účasti známých osobností a pod vedením zkušených trenérů naučit pár jednoduchých cviků pro zlepšení kondice nebo si užít další doprovodné aktivity. Centrum Chodov navíc projektem, který je součástí jeho dlouhodobé CSR strategie, pomůže dobré věci. Za každý provedený cvik finančně přispěje Nadaci Olgy Havlové. Zároveň v tomto termínu odstartuje třítýdenní výzva na podporu zdravého životního stylu především u mladé generace. Soutěžit se bude také o hodnotné ceny.

V Centru Chodov ve dnech 22. a 23. května vyroste speciálně vybavená zóna Unexpexted Fit & Fun. Ta bude k nalezení na kruhovém náměstí v 0. patře. Návštěvníci se zde mohou naučit základní cviky pro zpevnění postavy, dozvědět se zajímavé tipy pro zdravý životní styl, využít bezplatných konzultací se zkušenými trenéry nebo jednoduše jen tak relaxovat v odpočinkové části. Pro děti pak bude připravena oblíbená skákací trampolína.

V rámci eventu bude možné nejen udělat něco pro své zdraví, ale také podpořit Výbor dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové. Celý projekt je totiž součástí inciativy společnosti Unibail-Rodamco vlastnící Centrum Chodov. Za každý provedený cvik, tedy dřep, klik nebo shyb, Centrum Chodov přispěje finanční částkou. Výtěžek bude věnován rodinám, které kvůli tíživé finanční situaci nemohou svým dětem platit sportovní kroužky. 

„Věřím, že se Unexpected Fit & Fun setká s minimálně stejně pozitivním ohlasem jako loňská akce Unexpected Running a podaří se nám pro Nadaci Olgy Havlové opět vybrat zajímavou částku,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov a dodává: „Chtěli bychom motivovat především mladé lidi, aby svůj životní styl nastartovali správně, měli chuť do cvičení a věděli, jak se zdravě stravovat. Otevřeni jsme ale samozřejmě všem, kteří chtějí udělat něco pro sebe a zároveň tím pomoct druhým.“

Na speciálních workshopech si budou moct zájemci vyzkoušet například jógu nebo cvičení s obručí. Posilnit se pak mohou ovocným či zeleninovým smoothie. Mixér bude poháněn speciálním bicyklem, čím více tedy bude člověk šlapat, tím rychleji si svůj lahodný nápoj vychutná. Na závěr si účastníci mohou z mrkve vydlabat originální píšťalku. Pokud se jim nepovede, získají alespoň zdravou svačinku.