Blíží se 4. ročník běhu pro Nadaci Olgy Havlové – BĚŽÍM, CO MŮŽU, POMŮŽU

Již v sobotu 3. června se v okolí vodní nádrže Starý Harcov poběží charitativní běh pro naši nadaci, jehož výtěžek bude věnován na podporu neurorehabilitace pětiletého Matěje s dětskou mozkovou obrnou. Běh je určen všem věkovým skupinám v několika kategoriích od 300 metrů až po 5 kilometrů.

Letošní výtěžek poputuje na financování neurorehabilitace pro malého Matěje potýkajícího se s dětskou mozkovou obrnou. Ten se narodil předčasně ve 34. týdnu a hned po porodu se objevily problémy s dýcháním a nutností intubace. Nedostatečný přísun kyslíku do mozku a sepse, kterou prodělal během pobytu na neonatologickém oddělení, pak měly za následek jeho další zdravotní problémy a opoždění ve vývoji. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna, konkrétně spastická kvadruparéza. Později se přidala také epilepsie.

Celý Matějův život se tak stále točí na kolotoči prohlídek, rehabilitací a cvičení. Časově náročný léčebný program však přináší své ovoce a Matěj již dosáhl mnoha pokroků. Dnes se bez problémů přetočí na břicho a zpět, zvedne se na všechny čtyři, dokáže se doplazit za hračkou. Dochází i ke zlepšení jemné motoriky a Matěj je schopen si za určité podpory vsedě nebo v kleku samostatně hrát. Úspěchy mu činí obrovskou radost a motivují jej k další tvrdé práci.

Matěj však přesto ještě není schopen samostatně sedět ani stát, zvýšená spasticita na všech končetinách mu nedovolí se na nohy vzepřít, natož udělat první krůčky. K tomu je potřeba rozsáhlejší léčba, neurorehabilitace, která bohužel není hrazena pojišťovnou a je finančně velmi náročná. Výtěžek tohoto ročníku tak připadne právě na uhrazení této neurorehabilitace, která Matěje posune dále.

Pojďte do toho s naší Nadací Olgy Havlové a zúčastněte se 4. ročníku BĚŽÍM, CO MŮŽU, POMŮŽU, pod vedením Technické Univerzity Liberec, a to již v sobotu 3. června.

Registrace na závod probíhá zde.

Sbírka na pomoc Matýskovi