Někdo si k Vánocům přeje kolo, Leoš by rád handbike

Právě jsme vypsali novou sbírku a to na handbike pro devětatřicetiletého Leoše, kterému diagnostikovali paraplegii po tříštivé zlomenině krčního obratle následkem skoku do neznámé vody. Leoš má však pětiletého Tadeáše a rozhodl se proto, že mu půjde příkladem aktivním životem i v tomto handicapovaném stavu.

Leoš byl ještě nedávno "obyčejným" tátou. Chodil do práce, věnoval se svým koníčkům, myslivosti a především svému pětiletému synu Tadeáši. Jednoho dne však udělal chybu ... skočil do neznámé vody a roztříštil si krční obratle. Po tomto pádu se vše změnilo. Zůstal upoután na invalidní vozík.

Mohl se utápět v nespravedlnosti života, ale naštěstí je mnohem silnější! Žene ho také silná motivace v podobě jeho syna, se kterým chce stále vést plnohodnotný život a být mu příkladem v tom, že cokoliv se stane, člověk se nemá vzdávat. V tomto postoji ho podpořili i jeho noví kamarádi, kteří jej přivedli k myšlence, aby začal více sportovat.

Jako nejvhodnější volba se ukázal HANDBIKE, kolo na ruční pohon. Začátky byly krušné, Leoš neujel ani 500 metrů a už měl natolik namožené ruce, že se druhý den sám nedokázal usadit na invalidní vozík. Opět se však projevilo jeho odhodlání a  tak každý den ujel o pár metrů více, posílil svaly na rukou a dneska už běžně jezdí i 20kilometrové vzdálenosti.

V současné době Leoš jezdí na vypůjčeném handbiku, ale velmi rád by si pořídil svůj vlastní ... a z tohoto důvodu jsme se mu rozhodli uspořádat sbírku. 

Držíme mu proto palce, aby se finance na nákup našly co nejdříve!