21 kilometrů odskáčou po jedné noze, aby pomohli handicapovaným

Dva dobrovolníci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové odskáčou sobotní Hervis ½ Maraton po jedné noze! Chtějí tak upozornit na problematiku lidí se zdravotním postižením a vybrat další finanční prostředky. 

Dva dobrovolníci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové odskáčou sobotní Hervis ½ Maraton po jedné noze! Chtějí tak upozornit na problematiku lidí se zdravotním postižením a vybrat další finanční prostředky. Jan Odehnal a Jan Krédl se půlmaratonu zúčastní pod heslem „Odskáčeme si to za Vás“, pod nímž společně s Nadací Olgy Havlové odstartovali stejnojmennou propagační kampaň. V rámci ní se již na konto nadace podařilo shromáždit téměř 80 tisíc korun.

„Obdivujeme odhodlání dobrovolníků Jana Odehnala a Jana Krédla pro tento skokanský výkon a jejich snahu pomoct handicapovaným,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Vybrané finanční prostředky použijeme na nákup nezbytných zdravotnických pomůcek pro lidi se zdravotním postižením, například digitálních sluchadel pro neslyšící či invalidních vozíků“, dodává.

V současné době se na konto nadace díky této kampani podařilo shromáždit téměř 80 tisíc korun. „Na konto přispěli jak jednotlivci, tak i firmy“, uvádí aktéři kampaně Jan Krédl a Jan Odehnal. „Některé firmy se rozhodly, že věnují konkrétní částku za každý náš odskákaný kilometr. Proto doufáme, že se nám podaří celou trasu 21ti kilometrů úspěšně odskákat“, dodávají. Přispět na konto lze i nadále zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS VDV na číslo 87777. Půlmaraton bude odstartován v sobotu 2. dubna ve 12 hodin u Rudolfina na Praze 1 a za nadaci se jej zúčastní několik desítek běžců. Po jedné noze jej však odskáčou pouze tito dva.