​Běžci dobré vůle z MAXPROGRES pomohou Kristýně

Zaměstnanci společnosti MAXPROGRES se letos prostřednictvím Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové přihlásili na Sportisimo 1/2Maraton Praha 2016 a rozhodli uspořádat sbírku na pomoc Kristýně.

Osmadvacetiletá Kristýna se narodila s diagnózou dětské mozkové obrny a má těžkou vadu dolních končetin. Je trvale upoutaná na invalidní vozík, který však již není vyhovující.

"Spousta z nás tráví většinu svého času vsedě v kanceláři nebo autě. Máme ergonomicky vytvarovaná kancelářská křesla a ani v autě už nemáme sedačky, jaké byly kdysi. A vidíte... Kristýna celý den musí vydržet sedět na nevyhovujícím křesle typu „školní židle z roku 1987“. Nic jiného jí nezbývá. Ona musí. Nechce se totiž vzdát možnosti studovat a žít jako ostatní,“ říká zástupce společnosti a dodává: „Rozhodli jsme se, že za Kristýnu uděláme 21.097 kroků v jeden den. Poběžíme za ní půlmaraton s Výborem dobré vůle a přispějeme jí částkou 49.015,- Kč na pořízení vhodného vozíku, který splňuje všechny požadavky na správné sezení a zajištění přepravy".

Nasbíranou částku společnost MAXPROGRES zdvojnásobí, tak aby na vozík zajistila dostatek finančních prostředků.

Sbírku na pomoc Kristýně můžete sledovat zde