Kimba Neo ... úžasný „běžec“ mezi kočárky

Mohlo by se zdát, že Kimba Neo je jméno nějakého skvělého keňského běžce, ale není. Jmenuje se tak speciální kočárek, na který by chtěla Martina Nováková přispět svým během. Tento kočárek je totiž velmi důležitý pro jeden a půl ročního Míšu, který se narodil předčasně a téměř hned po narození mu lékaři zjistili krvácení do mozku.

"Mnoho dětí je zcela závislých na péči svých rodičů a ti jsou zase závislí na výši svého výdělku, který mnohdy bohužel nemůže pokrýt vysoké náklady na péči postiženého dítěte. Protože běh se stal naprosto nedílnou součástí mého života a pomáhá mi nejen po fyzické, ale i psychické stránce, rozhodla jsem se, že svým během budu pomáhat i ostatním. V mé běžecké skupině, která funguje v rámci projektu Mattoni FreeRun v Plzni, jsme adoptovali chlapečka z Guineje. V rámci běhu na Birell Grand Prix 2016 bych tak chtěla pomoci dalšímu dítěti," dodává Martina Nováková, běžkyně, která se rozhodla, že Míšovi tento kočárek koupí. 

Míša tento kočárek potřebuje ke svému zdravému fyzickému i psychickému vývoji. Díky němu by se mu mohlo Míšovo tělo zpevnit a začaly by více pracovat jeho ručičky. Jeho rodiče by se tak nemuseli obávat dalších zdravotních komplikací způsobených vadným držením těla.

Kočárek Kimba Neo stojí 70 752 Kč. Pojišťovna větší část hradí, ale i tak na rodinu zbývá uhradit částku 26 499 Kč. Finanční příspěvek by tak rodině ulevil od napjatého rozpočtu – maminka je na rodičovské dovolené a s Míšou je třeba často jezdit k odborným lékařům do Prahy a do Hradce Králové, absolvovat rehabilitační pobyty, kupovat rehabilitační pomůcky, nafukovací dlahy apod. 

A tak nezbývá než velmi poděkovat jeho patronce Martině Novákové ... a držet jí palce, aby celá sbírka dopadla co nejlépe! 

Odkaz na sbírku Martiny Novákové