Pořadatelé a účastníci CTP Doksy Race přispěli Davidovi

Nadace Olgy Havlové je již od roku 2018 charitativním partnerem závodu CTP Doksy Race. Poloviční ironman se letos konal 12. září u Máchova jezera a zúčastnilo se ho téměř 150 sportovců. Výtěžek ze závodu pomohl Davidovi, který má diagnostikovanou svalovou dystrofii.

David se narodil jako zdravé dítě a až do puberty tak i žil. Lyžoval, plaval, hrál fotbal a dělal další sporty. Když pak v 11 letech pocítil slabost v rukou i v nohou a začal mít potíže i s chůzí, bylo jasné, že je něco špatně. Ani lékaři nemohli přijít na to, proč přestává chodit. Po dvou letech zazněl verdikt – svalová dystrofie. David nyní tráví život v křesle sledováním televize a nemá žádné pomůcky, které by ulehčily život jemu nebo jeho rodině. V této složité situaci si již plně uvědomuje svoje postižení i bezmoc.

Pořadatelé závodu Jana a Tomáš Novotní předali zástupcům nadace šek na 10 000 korun a dalších 8 019 korun přispěli návštěvníci do kasičky nadace. Výtěžek bude použit na nákup invalidního vozíku Davidovi.

Děkujeme organizátorům za to, že můžeme být partnerem této sportovní akce a všem závodníkům, kteří přispěli na pomoc potřebnému. 

Fotografie ze závodu