Závodníci Jizerské 50 pomohli dalším potřebným

Tradiční spolupráce Nadace Olgy Havlové a pořadatelů ČEZ Jizerské 50 stále pokračuje. Více než 400 tisíc korun putovalo na pomoc lidem se zdravotním znevýhodněním.

Vedle příspěvků v rámci standardní online registrace na závod a do virtuálního závodu se vybralo 150 tisíc korun na pomoc Petrovi a Andrejce. 

I přes velký zájem se letos závodu mohla zúčastnit jen běžecká elita. Každý ze závodníků neuskutečněné 54. ČEZ Jizerské 50 mohl určit, jak naložit se svou 50% slevou ze startovného. Ti, kteří se rozhodli přenechat svou slevu na přípravu nadcházejícího ročníku, automaticky přispěli 10 % částky na naší nadaci. Díky tomu se podařilo podpořit další čtyři potřebné.

Prvním z nich je pan Miroslav z Liberce, kterému jsme přispěli na nákup motomedu za 120 tisíc korun pro rehabilitaci. Po pádu ze skály ochrnul od prsou dolu a nyní je pro něj důležité zmírnit následky nedostatečného pohybu – zejména rozhýbat ztuhlé klouby a svaly na nohou a předejít křečím.

Jako druhému jsme pomohli paraveslaři Honzovi s nákupem pomůcky Triride za 100 tisíc korun. Tento přídavný pohon k  invalidnímu vozíku mu umožní ujet až 80 km a Honza si tak může může užít společné vyjížďky se svými kamarády.

Třetí podpořený je 12letý Štěpánek, kterému jsme přispěli na pohybovou terapii. Chlapec trpí epilepsií a hypotonií (snížení svalového napětí), a to ovlivňuje celý jeho fyzický a psychický vývoj. Štěpánek ale navzdory tomu pravidelně cvičí a dochází na různé rehabilitace, které jsou pro jeho další vývoj velmi prospěšné. Terapie nejsou plně hrazené ze zdrojů zdravotních pojišťoven, proto díky daru může Štěpánek absolvovat speciální neurorehabilitaci v centru Arcada v Ostravě za 40 tisíc korun.

Kirilovi ještě stále pomáháme, aby si mohl pořídit nový řečový procesor za 200 tisíc korun. Sbírka probíhá při online registracích na závody Jizerské 50.