Závodníci Jizerské 50 pomohli dalším potřebným

Tradiční spolupráce Nadace Olgy Havlové a pořadatelů ČEZ Jizerské 50 pokračuje. Více než 200 tisíc korun putovalo na pomoc lidem se zdravotním znevýhodněním.

Každý ze závodníků neuskutečněné 54. ČEZ Jizerské 50 mohl určit, jak naložit se svou 50% slevou ze startovného. Ti, kteří se rozhodli přenechat svou slevu na přípravu nadcházejícího ročníku, automaticky přispěli 10 % částky na charitativní projekt Nadace Olgy Havlové. Díky tomu se podařilo podpořit tři potřebné.

Prvním z nich je pan Miroslav z Liberce, kterému jsme přispěli na nákup motomedu za 120 tisíc korun pro rehabilitaci. Po pádu ze skály ochrnul od prsou dolu a nyní je pro něj důležité zmírnit následky nedostatečného pohybu – zejména rozhýbat ztuhlé klouby a svaly na nohou a předejít křečím.

Jako druhému jsme pomohli paraveslaři Honzovi s nákupem pomůcky Triride za 100 tisíc korun. Tento přídavný pohon k  invalidnímu vozíku mu umožní ujet až 80 km a Honza si tak může může užít společné vyjížďky se svými kamarády.

Třetí podpořený je 12letý Štěpánek, kterému jsme přispěli na pohybovou terapii. Chlapec trpí epilepsií a hypotonií (snížení svalového napětí), a to ovlivňuje celý jeho fyzický a psychický vývoj. Štěpánek ale navzdory tomu pravidelně cvičí a dochází na různé rehabilitace, které jsou pro jeho další vývoj velmi prospěšné. Terapie nejsou plně hrazené ze zdrojů zdravotních pojišťoven, proto díky daru může Štěpánek absolvovat speciální neurorehabilitaci v centru Arcada v Ostravě za 40 tisíc korun.