Zasportujte si a podpořte aktivní pohyb dětí se zdravotním znevýhodněním

Kopni do vrtule – to je název pro 680 km dlouhý štafetový závod, který 14. června začne v Ostravě a potrvá šest dnů. Cílem projektu je propojit lidi, kteří rádi sportují, a vyhlásit boj obezitě. Partnerem akce je i Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Výtěžek z vysportovaných kilometrů VDV použije na podporu aktivně stráveného času u dětí ze sociálně slabších rodin, např. na úhradu sportovních kroužků anebo sportovních pomůcek. A také na podporu aktivního pohybu u dětí a dospělých se zdravotním znevýhodněním, konkrétně třeba na sportovní pomůcky, cvičení či rehabilitaci.

Zájemci se nejprve zaregistrují na webu www.kopnidovrtule.cz, získají startovní číslo a pak si zvolí některou z aktivit: běh, chůzi, jízdu na kole nebo plavání, brusle, jízdu na koni, koloběžce aj. Jednotlivé aktivity můžou účastníci výzvy střídat po celou dobu konání štafety. Každý realizovaný pohyb se pak nahraje a započítá ve speciální aplikaci. Ke štafetě se můžou zájemci také aktivně v průběhu 6 dní kdykoliv a kdekoliv připojit, nebo ji podpořit svou účastí podél trasy.

Štafetový závod pořádá organizace Rozběháme Česko. Garantem projektu je obezitolog, endokrinolog a tělovýchovný lékař Českého olympijského výboru Martin Matoulek, patrony jsou kardiochirurg Jan Pirk, fotbalový trenér Petr Uličný, motocyklový závodník a několikanásobný účastník Rally Dakar Rudolf Lhotský nebo moderátor Lukáš Kobza.