Patroni Běhu dobré vůle

Také 2. ročník charitativního Běhu dobré vůle má své patrony, vedle mužů sportovců Petra Frydrycha či Miloše Škorpila jsou to i dvě laureátky Ceny Olgy Havlové a věrná běžkyně Jana Nosková.

Letošní držitelka ceny Martina Půtová poběží se svým trasérem 5 km dlouhou trať.  A navíc bude mít na akci také interaktivní stánek, kde spolu s kolegyněmi přiblíží zájemcům popáleninovou prevenci a projekt Burn Fighters, který pomáhá lidem s popáleninovými úrazy a jehož je spoluzakladatelkou.

Vedle Martiny Půtové můžete na závodě potkat i Terezu Nagyovou, autorkou blogu NEJSEMTABU. Ocenění získala v roce 2019 za osvětovou činnost o životě se stomií. Stejně jako v loňském roce se může stát, že od ní v cíli závodu dostanete na krk medaili :–)

Jana Nosková s námi běžela už 1. ročník běhu a velmi přispěla k zviditelnění závodu. 

Dalším patronem je Miloš Forrest Škorpil, ultramaratonec a zakladatel běžecké školy. Možná si pamatujete, že na 1. ročníku Běhu dobré vůle propojil pomoc potřebným s oslavou svých půlkulatých narozenin. V rozhovoru pro DeníkN si můžete přečíst, jaké tipy doporučuje pro správné a zdravé běhání.

Foto © archiv Martiny Půtové, FB Terezy Nagyové, Jiří Stokláska