Účastníci Jizerské 50 opět přispívají

53. ročník Jizerské 50 se bude konat 7.- 9. února 2020 v Bedřichově a Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové je opět charitativním partnerem.

Dnes osmiletá Terezka z Chrastavy se narodila předčasně a bohužel si nese následky dodnes. Postupující zdravotní omezení končetin, tzv. spastická triparesa, se dá zpomalit hlavně rehabilitačním cvičením v léčebně i doma.

Terezka měla možnost vyzkoušet si rehabilitační pomůcku Walkaid a efekt byl znát již po několika dnech pravidelného užívání, následně se udržel i nějakou dobu po sundání“ říká maminka Terezky, která dnes s holčičkou žije sama.

Doporučená cena pomůcky je 127 tisíc korun a účastníkům Jizerské 50 se při registracích podařilo již celou částku vybrat

Sbírka však běží dále a tak můžeme pomoci dalšímu potřebnému - panu Davidovi z Turnova, který si při loňské autonehodě poranil míchu a je od prsou dolů ochrnutý. Jak sám říká, bere život jaký je a snaží se být trpělivý. Rád by ale trávil co nejvíce času se svým pětiletým synem, třeba na procházce či cestou do školky. K invalidnímu vozíku, který je pro něj nutností, potřebuje přídavný elektrický pohon na kola – Wheeldrive a přídavné přední kolečko do terénu Freewheel. Celkové náklady jsou 45 tisíc korun.

Do konce registrací na závody Jizerské 50 zbývají 3 měsíce, pojďme zkusit pomoci i Davidovi!

Přispět můžete při registraci na závod v rámci Jizerské 50 nebo zde.

Děkujeme!