Liberecký běh "Běžím, co můžu - pomůžu" tentokrát podpoří malou Anetku

Již šestým rokem se organizátoři běhu, Mezinárodní klub studentů při Technické univerzitě v Liberci, rozhodli podpořit dobou věc. Tentokrát přispějí jedenáctileté Anetce, která se narodila se sluchovým postižením. Závod se pod záštitou Nadace Olgy Havlové bude konat v sobotu 4. května 2019 na Harcovské přehradě v Liberci.

Anetka při předčasném narození vážila pouhých 870 g a svůj život si doslova vybojovala. Především kvůli řadě operací, které má již za sebou.

V devíti měsících jsme zjistili, že Anetka nereaguje na zvuky. Bylo to krátce po tom, co prodělala zápal plic. Po různých vyšetření nám bylo řečeno, že je oboustranně neslyšící. Lékaři zkoumali, zda by mohlo jít o genetickou vadu, ale nepřišli na nic. Nakonec Anetce na levé ucho voperovali implantát,“ vzpomíná maminka Anetky.

Anetka navštěvuje základní školu, zaměřenou na plavání. Je velmi nadaná na sporty a plavání přímo miluje. Nyní potřebuje nový implantát s  doplňky, které by byly uzpůsobené aktivitám Anetky. Implantát totiž dívenka má již desátým rokem a jedná se o velmi starý model. S pořízením nového aparátu Nucleus 7 s aqua sadou jsou také spojeny další investice, jako baterie, nabíječka a akumulátory, mikrofon a ochranné kryty, na které rodina nemá prostředky. Například jen mikrofon mini stojí 7 820 Kč, baterie na 5 – 7 dní 155 Kč.

Pochopitelně jsme se jako rodina na tyto výdeje snažili našetřit, ale po plánovaném dalším dítěti jsme v očekávání jednovaječných dvojčat. Vše hradíme z manželova platu, jelikož já jsem doma a věnuji se dceři, která díky tomu může navštěvovat běžnou školu. Mezitím jsem studovala speciální pedagogiku, abych mohla pomáhat i dalším dětem s postižením,“ říká maminka Anetky.

Registrovat se na závod můžete zde, budeme se na Vás těšit ve stánku Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové