Charitativní běh pro Nadaci Olgy Havlové v Liberci

Mezinárodní klub studentů při Technické Univerzitě v Liberci pořádá již pátý ročník charitativního běhu pod záštitou Nadace Olgy Havlové. Výtěžek ze závodu půjde na úhradu neurorehabilitace pro Laru (11 let), která se narodila s dětskou mozkovou obrnou.

Lara trpí dětskou mozkovou obrnou již od narození, co bylo způsobeno nedostatkem kyslíku v mozku. Nicméně se snaží nebýt omezována a nevnímat to jako handicap. Spolu s maminkou a díky mnoha rehabilitacím pořád posouvají své hranice, aby se Lara mohla samostatně začlenit do života. Letos je Lara již v čtvrté třídě základní školy Jedličkova ústavu, kde je pod neustálým dohledem asistentky. Ve škole se Laře moc daří a hodně jí jde angličtina, čemu se chtějí s maminkou více věnovat. A to navzdory problémům se zrakem, Lara musí mít všechno zvětšené a písmo ztučněné. Problémy s rovnováhou a zpomalené reflexy omezují Laru i při hře, kdy musí být pod neustálým dozorem, protože i po malém šťouchnutí od kamaráda, může skončit v nemocnici. 

Druh rehabilitace, který Laře pomáhá nejvíce, je Klimterapie v Klimkovicích, která probíhá s oblečkem Therasuit. Tahle rehabilitace je sice hodně náročná pro Laru, vyžaduje si 2 hodiny denně, ale taky hodně prospěšná. Lara s oblečkem zvládne vyjít i sejít schody úplně sama a taky jí zlepšilo udržování rovnováhy při chůzi a krátké vzdálenosti (do 100 m) zvládne mnohem rychleji. Kromě Klimkovic, kam s maminkou jezdí na měsíc, navštěvovala Lara i Piešťany, hypoterapii a pravidelně cvičí. 

Pojďte s námi, v duchu motta „Běžím, co můžu – pomůžu!“, strávit příjemné sobotní odpoledne a společně pomoci dobré věci! Pátý ročník charitativního běhu se uskuteční v okolí vodní nádrže Starý Harcov v Liberci.  

Registrace na závod probíhá zde.

Sbírka na pomoc Laře