Poskytli jsme záštitu závodu Od nevidim do nevidim

Pátý ročník charitativního běžeckého závodu pořádaného nevidomým běžcem a horolezcem Honzou Říhou se uskuteční pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Závod se koná 21. 4. 2018 ve Stříbrné Skalici.

Trasy 12 km a 5.5 km start v 11:30 hodin, dětská trať 1 km - start v 9:40 hodin a 1 km nesoutěžní dobročinný běh pro všechny, kteří chtějí libovolně pomoci a proběhnout se, nebo se jen projít, start v 10:15 hodin.

Veškerý výtěžek bude věnován Lukáškovi Havelkovi, chlapci se zdravotním postižením z Říčan.

Doprovodný program: horolezecká stěna, masáže zdarma pro běžce, skákací hrad, malování na obličej, různá vystoupení na pódiu…

Více informací a online registrace: www.odnevidimdonevidim.cz

Komu závod pomůže:

Lukášek (5 let) má vzácnou metabolickou poruchu – Lesch – Nyhan syndrom. Rodí se s ní 1:380 000 dětí na světě.

Mezi největší útrapy tohoto onemocnění patří to, že Lukášek ač je chytrý kluk, jeho tělo mu díky jeho motorice nedovoluje se realizovat. Sám nesedí, rukama si sice vezme po velkém snažení věc do ruky, ale hrát si jako jeho vrstevníci bohužel nemůže. Mluví zatím jen trochu, ale jelikož má výborný oční kontakt, skoro vše si očima umí říct. Má moc rád legraci a miluje společnost.

Peníze vybrané při charitativním  běhu Od nevidim do nevidim, pomohou k zakoupení většího auta pro rodinu Lukáška, aby mohli podnikat výlety, jet na dovolenou...