Závodníci Jizerské 50 přispěli na pomoc více než 100 000 korun

Neuvěřitelných 105 600 korun do této chvíle přispěli závodníci ČEZ Jizerské 50 2018. Výtěžek ze sbírky půjde na pomoc dvěma handicapovaným dívkám – Anetce a Elence. Díky sbírce Anetka bude mít závodní tricykl a Elenka odlehčené elektrokolo. Na pomoc dívkám zbývá vybrat 22 850 korun.

Anetce je 14 let a narodila se s dětskou mozkovou obrnou. Žije s rodiči a starším bratrem v Liberci, chodí do běžné integrované základní školy a od malička byla rodiči vedena k sportu.  Před rokem se začala věnovat cyklistice, která se pro ni ukázala jako optimální sport. Po roce tréninku již slavila první úspěchy. Aby se Anetka mohla tomuto sportu plně věnovat, potřebuje uhradit sportovně technické a materiální vybavení (závodní tricykl, cyklistická výbava, speciální servis tricyklu) a zajistit dopravu na tréninky a závody, odborné trenérské vedení a podporu sportovní rehabilitace.

Elence je 12 let a trpí svalovou dystrofií. Je to velká bojovnice – i když téměř 7 let chodila jen po špičkách, nakonec se dokázala postavit na nohy. Miluje jízdu na kole - letos se na něm konečně naučila jezdit, zvládá balanc, jen je pro ni problém vyšlapat kopečky! Rodina Elenky hledá finanční podporu pro zakoupení odlehčeného elektrokola, které by umožnilo dívence být samostatná, trávit volné chvíle v přírodě nejen s rodinou, ale i s přáteli a posilovat nohy oslabené nemocí.

Ti, kdo chtějí přispět na sbírku, mohou tak učinit na místě závodu ve stánku Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové ve dnech 17. a 18. února či přispět přímo na sbírku na stránkách darujme.cz. Kasička nadace bude také od 15. února umístěna v obchodním centru Nisa v Liberci vedle výdejny startovních čísel Jizerské 50.