Články a aktuality

Podívejte se, co je nového, co chystáme, čím bychom vás rádi oslovili. Z našich aktualit se dozvíte novinky sportovní i zprávy z naší charitativní činnosti. Připojte se k nám!

Jak se zapojit?

Memorial Expedice Peru 1970 poběží i pro Tomáše

Memorial Expedice Peru 1970 poběží i pro Tomáše

​Letos si připomínáme 50 let od tragické výpravy československých horolezců na Huascarán. Když se v roce 1970 vypravovali členové expedice do Jižní Ameriky, netušili, jaký osud je čeká. Pod lavinou přišlo o život 14 členů výpravy, patnáctý zemřel ještě o pár dnů dříve. K Memoriálu Expedice Peru 70 se připojuje i družstvo 15 nadšených běžkařů a horolezců Českého horolezeckého svazu.

Běh dobré vůle podpoří rodiny v nouzi

Běh dobré vůle podpoří rodiny v nouzi

Každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy se bez pomoci druhých neobejde. A pokud v okolí chybí záchranná síť v podobě blízkých či rodiny, člověk se velmi rychle může ocitnout na dně. Ztráta zaměstnání, rozvod, nemoc můžou vést ke ztrátě bydlení a pak už velmi rychle přichází strmý pád dolů. Nehoda může připravit rodinu o živitele a najednou je rozpočet napnutý k prasknutí. Sociální situace rodiny znemožní nadanému dítěti studovat a připraví jej o lepší budoucnost…

Netradiční oslava půlkulatých narozenin Miloše Škorpila

Netradiční oslava půlkulatých narozenin Miloše Škorpila

Dnes již není žádnou novinkou, že řada oslav či akcí je spojovaná s charitativní činností. Svatební oznámení s odmítnutím daru a žádostí o příspěvek do sbírky, kasička na oslavě narozenin a další krásné nápady vedoucí k pomoci potřebným se stávají čím dál více běžnou součástí našeho života. Ultramaratonec a zakladatel běžecké školy Miloš Škorpil šel ale ještě o krok dál. Rozhodl se oslavu svých 65. narozenin, které připadají na 12. září, spojit s pomocí rodinám v tísni a zúčastnit se spolu s gratulanty Běhu dobré vůle v oboře Hvězda.

144 běžců vyběhalo Nadaci Olgy Havlové téměř dvě stě tisíc korun

144 běžců vyběhalo Nadaci Olgy Havlové téměř dvě stě tisíc korun

Každý kilometr se počítá! A své o tom ví i zaměstnanci ČSOB, kteří se letos už poosmé připojili k běžcům dobré vůle. ČSOB za každý kilometr, který zdolá její zaměstnanec na závodu, přispěje na veřejnou sbírku Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové částkou 100 korun. Letos 144 běžců naběhalo 1 895 kilometrů, díky čemuž nadaci poputuje neuvěřitelných 189 500 korun!

Adélce se splnil sen. Poprvé se podívala k moři

Adélce se splnil sen. Poprvé se podívala k moři

Je to necelý měsíc, kdy se patnáctileté Adélce, která od narození trpí spinální muskulární atrofií, která ji omezuje v jakémkoli běžném pohybu a je odkázána trvale na invalidní vozík, splnil sen. Poprvé se s rodiči podívala k moři – na řecký ostrov Zakynthos. Ale cesta k jejímu snu začala už mnohem dříve. V červenci. To cyklista Vladimír Vidim překonal svůj osobní rekord, když na vysokém kole urazil 1058 kilometrů za 50,5 hodiny.

Nový rekord ve skákání po jedné noze je na světě!

Nový rekord ve skákání po jedné noze je na světě!

Dva dobrovolníci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové odskákali sobotní Hervis ½ Maraton, který měří přes 21 kilometrů, po jedné noze! Jan Odehnal a Jan Krédl se půlmaratonu zúčastnili v rámci kampaně „Odskáčeme si to za Vás“, jíž chtěli upozornit na problematiku lidí se zdravotním postižním. Celou trasu odskákali v čase 4 hodiny a 5 minut a tímto výkonem budou zapsáni do České knihy rekordů.