Neurorehabilitace pro Nikolku

Neurorehabilitace pro Nikolku

1 %
Chci přispět
Celková potřebná částka 63 860 Kč
1 000 Kč
62 860 Kč

Žadatel

Rodiče Nikolky

Využití prostředků

Uhrazení neurorehabilitace v Klimkovicích 

Popis projektu

Nikolce je 12 let a trpí těžkou formou dětské mozkové obrny. Již od miminka je cvičená Vojtovou metodou, ale bohužel nedokáže sama chodit ani ovládat mechanický vozík (kvůli paréze pravé ruky). Nikolka již několikrát absolvovala speciální rehabilitaci v Sanatoriích Klimkovice, ve speciálním rehabilitačním centru Arcada nebo synergickou reflexní terapii u paní Vodičkové. Pomocí pravidelné neurorehabilitace se Nikolka stále blíže posouvá ke svému vysněnému cíli – k větší samostatnosti.
 
Slovy Nikolčiny maminky: „Nikdy jsem si nedokázala představit život s postiženým dítětem, osud nám však vybral jinou cestu... Až příchod Nikolky nám otevřel oči, stále více si uvědomujeme, jaké jsme před jejím narozením řešili prkotiny. Tenkrát to pro nás byly obrovské problémy, ale s příchodem Nikči jsme trošku změnili pohled na svět, snažíme se radovat z maličkostí a z přítomnosti. Každý den bez bolesti a nářku je pro nás velikým svátkem. Teď už víme, že to nejcennější, co od Stvořitele můžeme dostat, je zdraví, které se nedá koupit či vyměnit za žádné bohatství.“

Bohužel Nikolčina rodina si tyto terapie nemůže dovolit, neboť jsou finančně velice nákladné. Cena za jeden pobyt s poukazem na lázeňskou léčbu je 63 860 Kč.Na sbírku přispěli:

Kateřina K. - 1 000 Kč