Vertikalizační zařízení pro Davida

Vertikalizační zařízení pro Davida

1 %
Chci přispět
Celková potřebná částka 50 000 Kč
500 Kč
49 500 Kč

Žadatel

Rodina Davida

Využití prostředků

Pořízení vertikalizačního zařízení Otto Bock, Leckey

Popis projektu

David se narodil předčasně, ale jako zdravé miminko. Zdravé ovšem jen na pouhé čtyři dny. Měl zástavu srdíčka a krvácení do mozku. Doktoři Davida sice zachránili, ale v důsledku dlouho neokysličeného mozku mu byla diagnostikována dětská mozková obrna a mentální retardace. Rodina se s Davidem dorozumívá pouze vylučovací metodou „ano-ne“, neboť při následném celkovém vyšetření v Praze bylo zjištěno, že je zasažené centrum řeči a nemá vyvinutý polykací reflex. Aby toho nebylo málo, ve svých osmi letech David prodělal první epileptický záchvat. Těchto záchvatů od té doby bylo nespočet, ale vždy se je rodičům podařilo s aplikováním léků zastavit. V 19 letech však dostal několik po sobě jdoucích záchvatů a jeho tělo si s tím tentokrát nedokázalo poradit. Davida odvezli do nemocnice a uvedli jej do umělého spánku.

Dnes je Davidovi 25 let a jeho zdravotní stav se značně zlepšil. Je to dáno především vytrvalou péčí rodičů, lékařů a každodenního cvičení a uvolňování. Díky tomu si David umí o vše, co potřebuje, říci, orientuje se v prostoru a veškerou stravu dokáže rozkousat. Jeho rodina žádá o příspěvek na pořízení vertikalizačního zařízení, které by celé rodině usnadnilo každodenní péči o Davida. Vertikalizátor by mu měl pomoci s posílením svalů na nohou, aby byl schopný sám se na nich alespoň chvíli udržet.  

Překážkou v dostupnosti je bohužel velmi vysoká cena - celkem 106 637 Kč. Davidova rodina by ráda prostřednictvím této sbírky získala alespoň část potřebných prostředků.

Na sbírku přispěli:

Monika G. - 500 Kč