Články a aktuality

Podívejte se, co je nového, co chystáme, čím bychom vás rádi oslovili. Z našich aktualit se dozvíte novinky sportovní i zprávy z naší charitativní činnosti. Připojte se k nám!

Jak se zapojit?

144 běžců vyběhalo Nadaci Olgy Havlové téměř dvě stě tisíc korun

144 běžců vyběhalo Nadaci Olgy Havlové téměř dvě stě tisíc korun

Každý kilometr se počítá! A své o tom ví i zaměstnanci ČSOB, kteří se letos už poosmé připojili k běžcům dobré vůle. ČSOB za každý kilometr, který zdolá její zaměstnanec na závodu, přispěje na veřejnou sbírku Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové částkou 100 korun. Letos 144 běžců naběhalo 1 895 kilometrů, díky čemuž nadaci poputuje neuvěřitelných 189 500 korun!

Adélce se splnil sen. Poprvé se podívala k moři

Adélce se splnil sen. Poprvé se podívala k moři

Je to necelý měsíc, kdy se patnáctileté Adélce, která od narození trpí spinální muskulární atrofií, která ji omezuje v jakémkoli běžném pohybu a je odkázána trvale na invalidní vozík, splnil sen. Poprvé se s rodiči podívala k moři – na řecký ostrov Zakynthos. Ale cesta k jejímu snu začala už mnohem dříve. V červenci. To cyklista Vladimír Vidim překonal svůj osobní rekord, když na vysokém kole urazil 1058 kilometrů za 50,5 hodiny.

Nový rekord ve skákání po jedné noze je na světě!

Nový rekord ve skákání po jedné noze je na světě!

Dva dobrovolníci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové odskákali sobotní Hervis ½ Maraton, který měří přes 21 kilometrů, po jedné noze! Jan Odehnal a Jan Krédl se půlmaratonu zúčastnili v rámci kampaně „Odskáčeme si to za Vás“, jíž chtěli upozornit na problematiku lidí se zdravotním postižním. Celou trasu odskákali v čase 4 hodiny a 5 minut a tímto výkonem budou zapsáni do České knihy rekordů.